יום שני, 11 באפריל 2011

מנהרת הזמן טלויזיה


במזל טוב נולד בלוג חדש , שעוסק בתקופה של פעם הכוונה בבלוג זה היא להמחיש את ההבדל התהומי שחווינו במעבר בין עולם של תקשורת בין אישית ואינטימית לעולם שבו התקשורת היא בעיקרה בלתי אמצעית ובעלת אופי ציבורי.


סדרת הבלוגים תעסוק ביריעה רחבה מאוד של שינויים שעברנו בגשר העצום הזה שאני קורא  לו "מנהרת הזמן"
ובכן בוא נתחיל בנושא הטלוויזיה אז והיום  מי מאיתנו לא מכיר את סדרת הקלט :  מנהרת הזמן זו למעשה סדרה מדהימה שתיארה איך טוני ודאג עברו בין תקופה לתקופה  וחוו בקיצוניות את דינמיקת השינוי ,כאשר הם חלפו בין תרבות לתרבות ובין מימדי זמן.
באחד הפרקים רואים את דאג וטוני  נכנסים לאיזה יער שכל אחד מהם בפינה שונה ביער .
הם מחזיקים בראש שכל כך כואב להם בעקבות המעבר בזמן .
ושם הם עוברים הרפתקאות ייחודיות , היפה הוא שבכל תוכנית הם מתוודעים לשבטים ולתרבויות השונות בהם הם נתקלים .
הם לובשים בדיוק את אותם דברים -גולף ירוק וחום  שמכסה שמגיע להם עד  הצוואר  .
ומתערים בתוך האוכלוסיות בצורה מהירה  אך עם לא מעוט מכשולים .
תחשבו על זה שלא עניין את המפיקים הדברים השטותיים של איך הם לבושים ויותר הקטע של התוכן .
 היפה בסדרה הזו שלדעתי היא ממחישה בצורה כל כך טובה את מה שעושה הזמן  לאנשים - בעת המעבר בין הזמנים קורה שגם עוברים איתם אנשים מהעבר או מהעתיד  .
פעם אחת  חזר איתם איזה אינדיאני עם חנית וזרק אותה במעבדה ושם שיבש להם את כל המכשירים -עד שהצליחו להחזיר אותו הוא הרס להם חצי מעבדה .אם אני מסתכל על היום ורואה שאנחנו צורכים טלוויזיה כמו זבל שכדי למצוא משהו איכותי אתה צריך לעבור עשרות תחנות  אותו דבר באינטרנט .
לא שאני פוסל מבחר זה דבר טוב ובריא אבל היום כל סדרה שמפיקים היא כאורך הגלות ואחרי שגמרת לראות אותה אתה כבר שוכח על מה זה היה, חסר זמן לעכל תוכניות  איכותיות .
שלא נדבר על זה שחסר עניין ומהות הכל מתמקד באיך נראה החזה של השחקנית וכמה בלונד היה השיער שלה. עד שאף אחד לא מתמקד במה שקורה בעלילה  .
ביו טיוב רצים סרטונים בלי סוף מקוריות זה דבר שלא מוצאים היום ,תרבות החיקויים התעצמה בשנים האחרונות ובכל להיט או שיר או כל מה שרץ משולב קטע של משהו שכבר מישהו המציא..
הטלויזיה היא כבר לא קופסה שחורה שיושבת בסלון, אפשר לראות את כל מה שיש בה בטאבלט,סמארטפון, מחשב...
היום גם חברות הכבלים כבר מאבדות גובה כי כל מה שסגור פושט את הרגל ,באם תם הקץ של סדרות ותוכן מובנה ? אולי נטפליקס ושאר החברות שעוסקות בתוכן פתוח תקעו יתד עמוק באדמה שאת תוצאותיו יחוו ציבור הצופים ובעיקר חברות הכבלים אם לא יפנימו שהיום טלויזיה היא משהו יותר דינמי..
לסיכום הטלויזיה היום עונה להגדרה : מרוב עצים לא רואים את היער " .אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה